Alexa'da Yükselme Yöntemleri

SafakB

Forum Yöneticisi
Yönetici
Katılım
22 May 2019
Mesajlar
9
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Yaş
19
Konum
Sivas
Web sitesi
wmkilavuz.com
Alexa Nedir ?
Alexa, merkez ofisi America Birleşik Devletinde olmak üzere e-ticaret sitesi olan Amazon şirketinin, web sitelerinin ölçümleriyle ilgilenen ve SEO ile ilgili araçları önümüze sunan bir internet şirketidir.
İnternet ortamında gördüğünüz bütün siteleri belirlenen kriterler doğrultusunda sıralamaya koyan bir kuruluştur.Her web sitesinin en ince ayrıntısına kadar analiz edip rapor oluşturan Alexa firması tüm Dünya üzerinde etkisini göstermektedir.
İlk çalışmaları 1996 yılına kadar eskiye gittiğinden firmanın alt veri tabanı çok güçlüdür.Bu veri tabanlılığı üstünlüğünden dolayı aklınıza gelebilecek her türlü internet sitesi için araştırma yapmak istendiği zaman ilk olarak Alexa tercih edilmektedir.
Alexa sitesinden sıralama için ölçüm yapılırken ölçüm yapılan siteye giren kullancıların hareketleri göz önünde bulundurulur ve ölçümleme ona göre belirlenir.Belirlenen durumlar arasında ise kullancı girdiği siteye arama motoru üzerinden mi girmiş yoksa adres çubuğundan mı girmiş diye bakılır.Bir başka yöntemde girdiği site içinde durduğu süre dikkate alınır ya da site içerisinde kaç sayfaya girilmiş diye bakıp bir rapor oluşturulur.


Alexada Yükselmek İçin Öneriler

1) Tarayıcınızda eklenti olarak kesinlikle alexa toolbar kullanın.
2) Sitenizde alexa widget'i barındırın.
3) Sitenize webmaster araçları ve makaleleri ekleyin.
4) Kullanıcıları Alexa Toolbar kullanmaya teşvik edin, Alexa Toolbar kullanan kesimi sitenize çekin.
5) Ziyaretçilerin sitede uzun süre durmasını sağlayın.
6) Özgün içerik üretin
7) Sürekli olarak site hitinizi arttırmaya çalışın


En önemlisi'de sabırlı olmak :)
 
Üst